Se světelnými efekty - ručně předená příze 110g/112,5m

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ
Dnes je skladem jeden kus , další zboží může být za: trvale nedostupné
CENA 218,00 Kč
Objednat 1 kus
Se světelnými efekty - na kolovrátku ručně předená příze

Jedna nit je upředena z novozélandského merina 22 mic, seskaná s nádhernou ,průmyslově vyráběnou, zahraniční přízí do dvojnitky

Použitá zahraniční příze je světelná fantazie .V přízi najdete krásné odstíny světle modré, zelenkavé a fialkové, které vytváří v přízi nádherné světelné efekty.

V kombinaci s ručně předenou přízí vzniklo naprosto jedinečné spojení.

Hmotnost příze : 110 g/112,5m

Složení průmyslově vyrobené příze :

52% bavlna+34% akryl+14% polyamid

merino: odstín spearmintEfektně zpracováná vlna je vhodná k dalším textilním technikám - pletení, háčkování,tkaní a další dle Vaší fantazie. Je vhodná pro děti i dospělé.

Ručně zhotovenou přízi můžete použít společně s průmyslově vyráběnou přízí, vznikne tak velmi zajímavé, originální spojení.Záleží jen na Vaší volbě , fantazii a citu k výběru vhodného materiálu co do složení a odstínu.

Pokud máte k dispozici jen malé množství hand made příze , s úspěchem ji můžete použít např. k vyplétání vzoru, nebo na efektní pruhování, na okraje a lemy, nebo límečky,či na sedlo svetru, nebo šatů.Samozřejmě na celé menší projekty jako jsou rukavice ponožky, čepice, čelenky,kapsičky, amulety apod.

Přadénka je nutné ,před samotným zpracováním , převinout do klubíčka.
Doporučená péče o výrobky z vlny a vlněné příze :

*** výhradně ruční,šetrné praní v příjemně teplé, spíše vlažné vodě, nikdy ne v pračce, ani na vlněný program -nejdříve rozpustit ve vodě kvalitní, tekutý prací prostředek výhradně na vlnu a nastavit teplotu vody- pak teprve ponořit výrobek - jemně promačkávat - netřít pleteninu o sebe - vypustit vodu, pleteninu z vody násilně nevytahovat - vlna pojme dost vody a její hmotnost by jí vytáhla a tím i poškodila - nechat vodu odtéct - opatrně pleteninu vyndat -napustit vlažnou vodu a takto pokračovat do úplného vymáchání - poslední voda může být s trochou aviváže - vodu z pleteniny jemně vymačkat - dobré je třeba zabalit jí do froté osušky - několikrát srolovat - výrobek vytvarovat a rozložit na suchou froté osušku - osušku vyměnit v průběhu sušení za suchou - nikdy nesušit na ramínku - hmotnost mokré pleteniny by jí vytáhla a vytvarovala nepřirozeně - nejdůležitější je vyvarovat se prudkému střídání teploty vody, proto nedoporučuji, ani připouštět vodu, když je v umyvadle výrobek a taktéž výrobek nesušíme přímo u zdroje tepla***

DOTAZ NA ZBOŽÍ
(formulář můžete použít i pro rychlou objednávku zboží)

V případě rychlé objednávky vyjadřujete souhlas s OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI
a náklady nezbytnými na doručení zboží dle našich způsobů doručení a plateb
* označené údaje jsou povinné