Zanechte nám e-mail a budeme Vás informovat o novinkách, akcích a slevách.
Zpravodaj zasíláme maximálně 1- 2x za měsíc.
Je možné, se kdykoliv odhlásit.
- Úvod
- Příze ručně předené - Svět ručních prací
- Černá s hedvábím - ručně předená - 75 g/43,5 m
Černá s hedvábím - ručně předená - 75 g/43,5 m
- Novinka

- Kompletní specifikace
- Parametry
- Hodnocení 0
- Komentáře 0
Černá s hedvábím - ručně předená - 75 g/43,5 mskladem 1 ks162 Kč/ ks
Černá s hedvábím -
na kolovrátku ručně předené novozélandské, vysoce jemné merino 21 mic , seskané s upředenou nitkou z hedvábí do originální, jemné, nepravidelné dvojnitky.
Touto kombinací tak vzniklo naprosto jedinečné a originální spojení.
V tomto provedení zhotoveno jediné přadeno.
Hmotnost příze :
75 g/43,5 m
Barva: černá se světle zelenou
©Svět ručních prací
Někdy se nepodaří zcela věrně zachytit fotoaparátem reálné barvy, proto prosím berte v úvahu možnost barevné odchylky.
©Svět ručních prací
Efektně zpracovaná vlna je vhodná k dalším textilním technikám - pletení, háčkování,tkaní a další dle Vaší fantazie. Je vhodná pro děti i dospělé.
Ručně zhotovenou přízi můžete použít společně s průmyslově vyráběnou přízí, vznikne tak velmi zajímavé, originální spojení.Záleží jen na Vaší volbě , fantazii a citu k výběru vhodného materiálu co do složení a odstínu.
Pokud máte k dispozici jen malé množství hand made příze , s úspěchem ji můžete použít např. k vyplétání vzoru, nebo na efektní pruhování, na okraje a lemy, nebo límečky,či na sedlo svetru, nebo šatů.Samozřejmě na celé menší projekty jako jsou rukavice ponožky, čepice, čelenky, apod.
Přadénka je nutné ,před samotným zpracováním , převinout do klubíčka.
*******************************************************
Doporučená péče o výrobky z vlny a vlněné příze :
*** výhradně ruční,šetrné praní v příjemně teplé, spíše vlažné vodě, nikdy ne v pračce, ani na vlněný program -nejdříve rozpustit ve vodě kvalitní, tekutý prací prostředek výhradně na vlnu a nastavit teplotu vody- pak teprve ponořit výrobek - jemně promačkávat - netřít pleteninu o sebe - vypustit vodu, pleteninu z vody násilně nevytahovat - vlna pojme dost vody a její hmotnost by jí vytáhla a tím i poškodila - nechat vodu odtéct - opatrně pleteninu vyndat -napustit vlažnou vodu a takto pokračovat do úplného vymáchání - poslední voda může být s trochou aviváže - vodu z pleteniny jemně vymačkat - dobré je třeba zabalit jí do froté osušky - několikrát srolovat - výrobek vytvarovat a rozložit na suchou froté osušku - osušku vyměnit v průběhu sušení za suchou - nikdy nesušit na ramínku - hmotnost mokré pleteniny by jí vytáhla a vytvarovala nepřirozeně - nejdůležitější je vyvarovat se prudkému střídání teploty vody, proto nedoporučuji, ani připouštět vodu, když je v umyvadle výrobek a taktéž výrobek nesušíme přímo u zdroje tepla***




